Przyrodnicze skarby Puław

przyrodnicze skarby Puław książka.jpg

Dział Zieleni Zarządu Dróg Miejskich w Puławach przygotował kolejną publikację, tym razem w formie komiksu, pn. „Przyrodnicze skarby Puław”.

Niniejsze wydawnictwo edukacyjno – przyrodnicze, stanowi  element prowadzonej od lat edukacji ekologicznej skierowanej do dzieci oraz młodzieżyklas 1-8. Scenariusz opowiadania powstał w 2021 r., we współpracy z Oddziałem Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego
w Kazimierzu Dolnym.

Młody czytelnik i miłośnik przyrody wraz z główną bohaterką Basią i księżną Izabelą Czartoryską poznaje historię naszego miasta opowiadaną przez rośliny i zwierzęta zamieszkujące Puławy.

Podążając wraz z rodzicami śladami Basi odkrywamy tajemnice Puław, zapoznajemy się z zagadnieniami ochrony przyrody w środowisku miejskim, potrzebą oraz sposobami jej ochrony prawnej.

Komiks został wzbogacony historyjkami obrazkowymi, ręcznie malowanymi przez znanego puławskiego grafika, autora licznych prac prezentującego skarby lokalnego dziedzictwa kulturowego - Pana Tigrana Khashmanyan.

Publikację będzie można otrzymać uczestnicząc w organizowanych przez Miasto Puławy kampaniach edukacyjnych, dostępna też będzie w Centrum Informacji Turystycznej w Puławach, która mieści się w pawilonie na Skwerze Niepodległości przy Al. Królewskiej.

Pliki do pobrania

Zarząd Dróg Miejskich w Puławach

24-100 Puławy 

ul. Skowieszyńska 51

tel. 81 888 40 90

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Powrót na początek strony