Dyplom za udział w konkursie Drzewo Roku 2022

zdjęcie drzewa na Skwerze Niepodległości.JPG

Zarząd Dróg Miejskich w Puławach otrzymał pamiątkowy dyplom za zgłoszenie puławskiego „Dębu Wolności” w konkursie Drzewo Roku 2022.

Dąb szypułkowy rosnący na Skwerze Niepodległości  posadzony został  w 10 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Drzewo znajduje się w parku miejskim „Skwer Niepodległości”; u podstawy drzewa umieszczono pamiątkowy kamień
z napisem oraz tablicę z historią tego miejsca.

Konkurs Drzewo Roku organizowany jest od 12 lat przez Klub Gaja - polską organizację ekologiczną, której celem jest zachęcenie Polaków do podejmowania realnych działań na rzecz środowiska naturalnego.

Konkurs promuje postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukuje przykłady pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, z drzewem,  które jest przez nią szczególnie doceniane. Laureatem konkursu zostaje drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów.  Przez cały czerwiec trwało głosowanie internautów na Drzewo Roku 2022. O ten zaszczytny tytuł walczyło 16 drzew z całej Polski, które znalazły się w finale konkursu Klubu Gaja, w tym nasz „Dąb Wolności”

Ostatecznie pewnie zwyciężył 180-letni Dąb Fabrykant z Łodzi uzyskując 5559 głosów internautów.

Niewiele mniej, bo 4538 głosów zdobyła Strażniczka Miłosnej Historii z Bieńkowic w woj. małopolskim, dzięki czemu zajęła drugie miejsce.

Jako trzecia na podium znalazła się Lipa prof. Szafera w Broniszowie w woj. podkarpackim z sumą 1393 głosów.

Dąb Wolności  z Puław zajął piąte miejsce uzyskując 1298 głosów.

Podczas głosowania internauci oddali 20 801 ważnych głosów. Wszyscy finaliści konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wręczenie nagród odbyło się 10 października 2022 roku w Warszawie podczas inauguracji 20. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja.


Wszystkim mieszkańcom Miasta Puławy oraz miłośnikom przyrody naszego miasta serdecznie dziękujemy za oddanie głosów na „Dąb Wolności” w tym prestiżowym konkursie.

Pliki do pobrania

Zarząd Dróg Miejskich w Puławach

24-100 Puławy 

ul. Skowieszyńska 51

tel. 81 888 40 90

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Powrót na początek strony